Dni Łosic 2023

Dni Łosic 2023 15-16 lipca, Targowica Miejska Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

20:30 – Letnie Kino Plenerowe – seans dla dzieci
21:30 – Letnie Kino Plenerowe – seans dla dorosłych
dodatkowo strefa dmuchańców oraz gastronomiczna
Niedziela
7:00 – Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice (zapisy w Sklepie Wędkarsko-Zoologicznym „Złota Rybka”, ul. Rynek 18
15:00 – start Parady Samochodowo-Motocyklowej z Placu Targowego i przejazd ulicami: Targową, Leśną, Myśliwską, Parcele, Żeromskiego, Zdrową, Kolejową, Piłsudskiego, 1 Maja na Plac Targowy
15:30 – 18:00 występy lokalnych zespołów:
18:00 – przemówienia organizatorów i gości
18:30 – koncert finalistów The Voice Senior: Barbara Parzęczewska, Ewa Olszewska uczestnik The Voice Senior 2, Andrzej Wojda, prowadzenie: Ryszard Nowaczewski
20:00 - gwiazda wieczoru Varius Manx & Kasia Stankiewicz
21:45 – gwiazda wieczoru – Luxtorpeda OFFICIAL
Szereg atrakcji dla najmłodszych – strefa dmuchańców i trzygodzinna (16:00-19:00) wspólna zabawa z Animatorzy Dobrej Zabawy – m.in.: malowanie buziek, zabawy sprawnościowe, wyścigi w workach, konkursy z nagrodami i wiele wiele innych trakcji.
Zapraszamy również do wakacyjnego doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze w Mobilnym Miasteczko Rowerowym przygotowanym przez WORD w Siedlcach. W którym znajdą się ścieżki rowerowe, chodniki oraz oznakowania poziome i pionowe, które odzwierciedlają w skali mikro sytuacje drogowe, z jakimi mogą się zmierzyć młodzi rowerzyści w rzeczywistej jeździe.
Do Miasteczka Ekonomii Społecznej zaprasza również Stowarzyszenie Sokial Krzesk, w którym będą wystawiać się podmioty ekonomii społecznej (tj. Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z terenu Miasta i Gminy Łosice). Będzie można posmakować kuchni regionalnej, podziwiać oryginalne produkty i wyroby oraz wziąć udział w warsztatach lub skorzystać z punktu doradczego SOWESu.
Nie zapomnieliśmy również o dorosłych – dla nich przygotowane są stoiska gastronomiczne, reklamowe i handlowe. Szczególnie zapraszamy na stoiska promocyjne 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, WCR Siedlce, 18 Dywizja Zmechanizowana oraz Policja Łosice
Mamy nadzieję, że będziecie z nami! Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!
PLAKAT_do druku.jpg